Evde kolay detoks yapmanın yolları

659 kişi inceledi
Evde kolay detoks yapmanın yolları

Şimdi, evde kolay yollardan detoks yapmanın yollarını inceledim ve sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle, her sabah güne aç karına oda sıcaklığında bir bardak limonlu su ile başlıyoruz. Oda sıcaklığında olmasına dikkat edin çünkü soğuk içecekler vücutta şok etkisi yaratıyor ve sindirim sürecini yavaşlatıyor o yüzden oda sıcaklığı önemli. Yarım limonun suyunu sıkıyoruz ve suyla karıştırıp aç karına içiyoruz. Yaklaşık olarak 15-20 dakika hiçbir şey yemiyoruz. Limonun içerisinde bulunan C vitamini, potasyum ve lif bakımından zengin olduğu için açlığınızı bastırır, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olur.

Evde kolay detoks yapmanın yolları 1

Sebze ağırlıklı beslenin ve  Üç öğün yiyin ama atıştırmaktan kaçının. yemeğe oturduğunuzda tıka basa yemekten kaçının çünkü sindirimi zorlaşacağından vücuttan atılması da uzun sürecek…

Evde kolay detoks yapmanın yolları 2

Eğer çikolatadan vazgeçemiyorsanız tercihinizi bitter çikolata‘dan yana kullanın ve mümkünse kakao oranı %80 olanı yiyebilirsiniz tabiki abartmadan :)

Evde kolay detoks yapmanın yolları 3

Yemeklerinizde baharatları bolca tüketin zencefil, tarçın, kırmızı biber, kimyon, zerdeçal gibi baharatlar vücudunuzdaki doyma noktasına daha çabuk ulaşmanızı sağlar.

Evde kolay detoks yapmanın yolları 4

Ve son olarak günümüzü papatya çayı ile bitiriyoruz rahat bir uykunun yanında size midenizde kalan son atıkları sindirmekte yardımcı olacaktır. Bizden bu kadar.. Uygulayıp sonuçlarını görmek için zaman kaybetmeyiniz sağlıklı günler dileriz…

Evde kolay detoks yapmanın yolları 5

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

BU KONUYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ