Kırılmayan bakımlı tırnaklar

961 kişi inceledi
Kırılmayan bakımlı tırnaklar

Güzellik tepeden tırnağa, bakımlı olmaktan geçer. Eğer taze ve canlı bir görünüm korumak istiyorsanız, tırnak bakımınıza özen göstermeninizde fayda var.

bakımlı eller tırnaklar

İnce, kırılgan ve kirli görünümlü tırnakları kim ister ki? Kimse der dediğinizi duyar gibiyim. O zaman işe koyulmanın, kendinize vakit ayırmanın tam da zamanı. Neyse ki, güçlü ve güzel tırnaklara sahip olmak zor bir iş değil. Burada en önemli şey, tırnaklarımızı nemli tutmak. İş yaparken su ile fazla vakit geçireceğiniz zamanlarda lastik eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz.

gri mat oje nail arts

Temizlik ürünleri tırnaklara çok zarar vermekte. Kimyasala maruz kalan tırnaklarda renk değişimleri ve kırılmalar artmaktadır. Bu konuda lastik eldivenler imdadımıza yetişiyor.

mor mat oje bakımlı eller

Çok kırılgan tırnaklarım var diyorsanız; biyotin takviyesini öneriyoruz. Biyotin tırnaklarınızı güçlendirir ve kırılmaları önler.

pembe mat oje kırılmayan tırnaklar

Tırnaklarınızı kestikten sonra törpüyle yumuşatmayı da ihmal etmeyin. Çok dipten kesmeyin çünkü enfeksiyona yol açabilirsiniz. Tırnak sağlığı sadece eller için değil, ayak tırnakları içinde geçerlidir. Bu yüzden ayakkabılarınızı sık değiştirmeye hava almasına özen gösteriniz. Terleme yapan ayaklarda bir de mantar sıkıntısı çıkıyor karşımıza.. Çorapsız ayakkabı giymemeye, havalandırmaya ve dar ayakkabılar giymemeye özen gösteriniz, tırnak batıkları ve kalınlaşmasını önleyebilirsiniz.

uçuk pembe oje bakımlı tırnaklar

Manikür ve pediküre giderseniz daha kolay sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınızı ödüllendirin ve nemlendirmeyi ihmal etmeyin :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

BU KONUYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ